امور اجرایی هیئت

مدیریت اجرایی هیئت

با توجه به اساسنامه هیئت، مسئول اجرایی کل هیئت جزء شورای هیئت بوده و عهده دار مدیریت امور اجرایی هیئت قبل و حین مراسم مطابق با سیاستهای شورای هیئت است. مسئولیت فعلی اجرایی هیئت با جناب آقای صبوریان است. همچنین امور خواهران توسط مسئول خواهران انجام می شود. هم اکنون سرکار خانم اخلاقی عهده دار این مسئولیت هستند. برای برقراری ارتباط با مسئول اجرایی هیئت اینجا کلیک کنید.

سازوکار امور اجرایی هیئت

سه کمیته اصلی  به وسیله مسئول اجرایی هیئت تا به حال تشکیل شده که عهده دار همکاری با مسئول اجرایی برای انجام امور محوله هیئت هستند.  این سه کمیته عبارتند از:

کمیته علمی: که متشکل از مسئول کمیته علمی هیئت و مسئول علمی خواهران و سرگروه های هریک از گروه های مباحثه می باشد. اسامی این بزرگواران در جلسات هیئت اعلام گردیده است. مدیریت مباحثه ها و امور علمی هیئت بر عهده مسئول کمیته علمی است.

کمیته اجرایی: که متشکل از تعدادی از اعضای هیئت بوده که به صورت داوطلبانه و با توجه به توانایی ها مسئولیتهایی چون امور تدارکات و مالی، خرید، سمعی-بصری، شام، پذیرایی، حضور و غیاب و… را متقبل شده و با مسئول اجرایی هیئت  و مسئول امور خواهران همکاری می نمایند.

تذکر: مشارکت حداکثری اعضا در امور اجرایی بی تردید لازم و موجبات هرچه بهتر برگزار شدن جلسات هیئت است.

کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی: که متشکل از تعدادی از اعضای هیئت برای انجام اموری چون انجام امور فنی سایت، بارگذاری بر روی سایت، اطلاع رسانی توسط پیامک و ایمیل، مدیریت مخاطبان هیئت و … می باشد.

چند نکته اجرایی مهم

در راستای برگزاری هر چه بهتر برنامه هیئت و بهره‌مندی بیشتر، چند نکته بیان می‌شود که رعایت آن را از کلیه اعضاء خواستاریم:

– در راستای مدیریت مخاطبان هیئت، در کلیه جلسات حضور بزرگواران ثبت می‌شود. لذا در این رابطه دوستان ثبت حضور خود را پیگیری نمایند.

– یکی از نکات مهم در برگزاری منظم برنامه هیئت، حضور به موقع بزرگواران است. ان‌شاء الله همگی در این باب همکاری کنیم. در این مورد توجه به زمان شروع سخنرانی و تنظیم زمان حضور اهمیت دارد.

– از دوستان تقاضا می‌شود در راستای حفظ نظم جلسه مباحثه در همان گروهی که برای ایشان تعیین شده است حضور یابند.

– همانطور که قبل از این در اطلاعیه عضویت به اطلاع رسیده است، به دلیل مبتنی بودن جلسات بر آشنایی افراد با مبنا و روش تدبر در قرآن، فعلاً حضور در جلسات هیئت قرآن و عترت تنها برای خواهران متأهل و کلیه برادرانی که حداقل یک ترم از کلاسهای تدبر در قرآن دانشگاه‌ها را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند مقدور است. اگر همسر فردی از افراد مذکور تا کنون در کلاس‌ها شرکت نکرده است حضور ایشان به شرط همراهی تدریجی با فضای هیئت (که عنصر اصلی آن انس  و تدبر در قرآن است) بلا مانع می‌باشد. لازم به ذکر است که از حضور بستگان دیگر به دلیل حفظ فضای علمی جلسات فعلاً معذوریم. دوستان ان‌شاءالله در این زمینه با مسئولین هیئت همراهی کنند.

– برای خانواده های محترم حضور کودکان در هیئت بلامانع است، تنها تقاضا این است که در حد امکان و با هماهنگی با مسئولین هیئت حضور ایشان باعث بر هم زدن فضای هیئت نشود.

 – در راستای ایاب و ذهاب به محل برگزاری هیئت تدابیری اندیشیده شده که دوستانی که وسیله شخصی ندارند بتوانند با عزیزان دارای وسیله به محل هیئت رفت و آمد کنند. از آنجایی که تعداد زیادی از اعضا از این طریق توسط مسئولین ایاب و ذهاب با هم هماهنگ شده اند و شماره تماس یکدیگر را دارند، هماهنگی های لازم برای هر جلسه با خود اعضا خواهد بود. توضیحات بیشتر

– کلیه برنامه‌های اصلی هیئت توسط  پایگاه حاضر اطلاع رسانی خواهد شد. لذا اعضای محترم بطور مستمر به این سایت مراجعه نمایند.

– در بعضی از مواقع که اطلاعیه یا برنامه‌ای مهم بر روی سایت بارگذاری می‌شود، از طریق سامانه پیامکی هیئت به اطلاع اعضاء خواهد رسید. پیشنهاد می‌شود تمامی اعضا این شماره را بر روی تلفن همراه خود ذخیره نمایند.

– برای کار در منزل و قرائت متدبرانه سوره دستورکار هیئت، نیازمند قرائت مبتنی بر چارچوبی روشمند و همچنین مراجعه به جزوه فرآیند تدبر هستیم. جزوه فرآیند تدبر سوره‌ی مربوطه هر هفته بر روی سایت قرار خواهد گرفت. برای دسترسی به آیین نامه قرائت متدبرانه و جزوات فرآیند تدبر از این آدرس استفاده کنید.

و آخر دعواهم ان الحمد لله رب العالمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *