برنامه قرائت روزانه سوره عنکبوت- ماه دوم

بسمه تعالی
برنامه آمادگی برای جلسه سوم سوره مبارک عنکبوت

با سلام
سیاق¬های سوره مبارک عنکبوت به شرح زیر می¬باشد:

سیاق اول: ۱-۳، ۳-۷، ۸-۹، ۱۰-۱۱، ۱۲-۱۳
سیاق دوم: ۱۴-۱۵، ۱۶-۲۷، ۲۸-۳۵، ۳۶-۳۷، ۳۸-۴۰، ۴۱-۴۴
سیاق سوم: ۴۵-۴۸، ۴۹-۵۵
سیاق چهارم: ۵۶-۶۰، ۶۱-۶۷، ۶۸-۶۹

در جلسه اول و دوم سوره مبارک عنکبوت، آیات ۱ تا ۲۷ ارائه شده و در جلسه سوم ان¬شاءالله آیات ۲۸ تا ۴۴ و جمع¬بندی سیاق دوم ارائه خواهد شد.
لذا برنامه پیشنهادی برای آمادگی برای جلسه سوم (۱۰ آبان ۹۴) طی چهار هفته آینده، بدین شرح خواهد بود:
هفته اول: قرائت روزانه سوره با محوریت مرور سیاق اول.
هفته دوم: قرائت روزانه سوره با محوریت تدبر در آیات ۱۴ تا ۲۷ (ماجرای حضرت نوح(ع) و حضرت ابراهیم(ع)).
هفته سوم: قرائت روزانه سوره با محوریت تدبر در آیات ۲۸ تا ۴۰ (ماجرای حضرت لوط(ع) و شعیب(ع) و اقوام دیگر).
هفته چهارم: قرائت روزانه سوره با محوریت توجه به جمع¬بندی سیاق دوم. (جمع¬بندی سیاق در آیات ۴۱ تا ۴۴ و همچنین نحوه اشاره هر یک از داستان¬های سیاق دوم به چگونگی ایستادگی در مسیر جهاد با نفس که در سیاق اول مطرح شد)

دو قرار (برگرفته از بیانات استاد صبوحی):
۱٫ قرائت روزانه و هفتگی و منظم سوره عنکبوت داشته باشیم. جلسات هیئت، جلسات مکمل انس با قرآن هستند و آنچه برای دنیا و آخرت ما سودمند خواهد بود، انس با قرآن است.
انس با قرآن حداقل با مراجعه به لغات، ترجمه، و داشتن ذهنیت اولیه درباره دسته¬بندی و جهت¬گیری سوره خواهد بود که در جلسات هیئت به بوته آزمایش گذاشته می¬شود و در جلسات موفقیت خود را در انس با سوره محک خواهیم زد. چنین کاری ماندگاری فهم و ضریب انس و تأثیر آن را در زندگی بالا می¬برد.
۲٫ هر یک از اعضای هیئت به قدر میسر، شمع و مشعل و چراغ پرفروزی برای خانواده، محله و محل کار باشند. حداقل میسر برای هر کسی، خانواده خود خواهد بود. هفته¬ای یک بار مذاکره با محور قرآن، احکام و روایت داشته باشیم که به حفظ ایمان و تقوا کمک خواهد کرد.
باور بکنیم امتحان خواهد بود، باور کنیم ملاقات هست، باور کنیم باید جهاد کرد، باور کنیم باید به مقام الذین آمنوا و عملوا الصالحات رسید، باور کنیم گردنه¬ها سخت است…لذا باید از سوره¬ها درس بگیریم و زندگی خود را براساس سوره¬ها و این نگاه¬ها تنظیم بکنیم. لازمه¬ی چنین چیزی این است که خانواده را همراه خود قرآنی بکنیم.
در فضای کار به اندازه خود نورافشانی کنید. در دایره تحت ولایت خود (المومنون بعضهم اولیاء بعض) که دوست بر دوست و استاد بر شاگرد و پدر و مادر بر فرزند (و متقابل) به اندازه خود ولایت دارند سعی کنیم پایگاهی برای حفظ ایمان و حفظ تقوای فردی و اجتماعی درست کنیم. این راهی است که مقدمه ظهور خواهد بود. نشانه قطعی ظهور رجوع مردم به دین و قرآن است…

و من الله التوفیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *